Evde Yapabileceğiniz 7 Tamamen Doğal Temizlik Ürünü Uncategorized Indigo, homekit entegrasyonunu yönetiyor, şimdilik

Indigo, homekit entegrasyonunu yönetiyor, şimdilik

Haziran ayında Apple yeni ev otomasyon çerçevesi HomeKit’i açıkladı.

O zamandan beri House Automation Donanımı ve yazılım uygulama işi, HomeKit ile tam olarak nasıl etkileşime girebileceklerini görmek için Nitty-Gritty’ye giriyor.

Şimdi en sevdiğimiz OS X House otomasyon yazılımı olan Indigo Domo’dan Jay Martin, yazılımlarının Apple Framework ile entegre olmayacağını özetleyen bir makale yayınladı.

Jay’in gönderisinde, her ikisi de Indigo Domo’nun homekit çerçevesini nasıl gördüğü, ne olduğunu ve ne olmadığını… büyüleyici bilgiler var …

Anlaşmamız, homekit’in bir ev otomasyon sistemi olmamasıdır, ancak evdeki gadget’ların doğrudan yönetilmesini birleştirme girişimidir. Birçoğunuzun bildiği gibi, ev kontrolü veya evinizdeki farklı fiziksel şeyleri doğrudan kontrol etme eylemi kesinlikle ev otomasyonunun bir unsurudur. Ancak iPhone/iPad’iniz aracılığıyla ışığı açmak, toplam ev otomasyon sisteminin yalnızca bir parçasıdır. Yani, bu açıdan, HomeKit, Irule’in olmadığı yöntemde Indigo’nun yerine geçmiyor.

Jay, sistemin nasıl çalıştığını ve Siri aracılığıyla ses yönetimi açısından sunduklarını tam olarak daha ayrıntılı olarak açıklamaya devam ediyor.

HomeKit birkaç şeydir: Birincisi, uygulamaların HomeKit uyumlu gadget’ları manipüle etmek için kullanabileceği bir iOS çerçevesidir (onlara aksesuar olarak aranırlar). HomeKit aksesuarları, HomeKit çerçevesini kullanan her türlü istemci uygulamasıyla işlenen merkezi/paylaşılan bir iOS veritabanında tutulur. Örneğin, bir aksesuar bulmak ve HomeKit veritabanına eklemek için istemci uygulamasını kullanabilirsiniz ve o zaman istemci uygulaması B bu aksesuarı ne yapacağını söyleyebilir. Ya da tam tersi. Bu bizi Siri entegrasyonuna götürüyor-siri’nin özel bir homekit istemci uygulaması olarak hareket ettiğine inanıyoruz, böylece HomeKit aksesuarlarına doğrudan ne yapacağını söyleyebilir. Bu önemli bir ayrımdır, çünkü ne istemci uygulaması ne de istemci uygulaması B “cihazı yönetmek için Siri kullanıyor” anlamına gelir. Bunun yerine, Siri aksesuarları yönetmek için merkezi/paylaşılan homeKit veritabanının anlayışını kullanıyor.

Uygulamaların HomeKit cihazlarını yönetmek için kullanabileceği iOS HomeKit çerçevesine ek olarak, Apple da aynı şekilde gadget donanım üreticilerinin gadget’larını HomeKit onaylı/sertifikalı alabileceği bir programa (MFI) sahiptir. Bu, homekit lisanslı ışıklar, termostatlar vb. Gibi sadece bilge araçları (aksesuarlar) kapsamakla kalmaz, ancak aynı şekilde HomeKit olmayan gadget’ların homekit aksesuarları olarak muamele edilmesini sağlayan homekit köprü gadget’larını içermektedir. Indigo’nun tüm Z-Wave, Insteon, X10 ve eklenti tabanlı gadget’larınızın homeKit aksesuarları olarak ele alınabilmesini sağlamak için bir homekit köprüsü olmasını istiyoruz, çünkü Indigo bağımsız bir donanım denetleyicisi olmadığı için bu mümkün değil Bu MFI sertifikalı olabilir.

Özetle, Jay Indigo’nun homeKit uyumlu olmayacağını doğruladı…

Sonuç olarak, araştırmamıza dayanarak, indigo gadget’larının Siri’nin yönetilmesini sağlamak mümkün olmayacak veya indigo gadget’larını HomeKit’e aksesuar olarak köprülemek mümkün olmayacaktır. Bundan anlaşılır bir şekilde memnun değiliz, ancak HomeKit’i geliştikçe değerlendirmeye devam edeceğiz ve doğrudan veya dolaylı olarak HomeKit ile entegre edebileceğimiz diğer olası yöntemlere bakmaya devam edeceğiz.

Yani asla olmasa da, şimdilik bir hayır.

[Güncelleme] Indigo Domotics, Insteon Hub Pro’nun ifadesinden sonra HomeKit hakkında daha fazla düşünce yayınladı.

Indigodomo.com: Orijinal Forum Post: HomeKit Açıklandı

Daha fazla istemek? – Bizi Facebook’ta bizim gibi Twitter’da takip edin veya RSS feed’imize kaydolun. Bu haber hikayelerini e -posta yoluyla, her gün doğrudan gelen kutunuza sunabilirsiniz.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest1
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *