Evde Yapabileceğiniz 7 Tamamen Doğal Temizlik Ürünü household İnceleme: Aranet4 Ev Kablosuz İç Mekan Hava Kalitesi Monitörü

İnceleme: Aranet4 Ev Kablosuz İç Mekan Hava Kalitesi Monitörü

Her zaman hava kalitesi sensörleriyle ilgileniyoruz ve otomatik evde ortaya çıkacak en son kişi Aranet4’tür.

Bu, Letonya şirketi SAF Tehnika’nın alt markasından ilk yerli iç mekan hava kalitesi sensörüdür. Karbondioksit (CO₂), sıcaklık, bağıl nem ve atmosfer basıncı ölçer.

Görüntülemek

Bu cihazın öne çıkan özelliği, tüm ölçümlerini ekranda gösterme yeteneğidir. Eve odasına benzer teknoloji kullanan ekranda, biraz küçük bir okuma paneli sağlayan bir e-mürekkep ekranı kullanır.

Bu tür ekranın avantajı düşük güç gereksinimleridir ve iyi ortam aydınlatması varsa yüksek kontrastı kolayca okunur. Ünite masaya veya rafta oturabilir veya isterseniz duvara monte edilebilir.

Sensörler

Burada VOC veya PM2.5 dedektörleri yok, ancak yerleşik elektronikler CO₂ ölçümleri için özel bir ‘NDIR’ sensörü kullanıyor…

ARANET4, co₂ seviyesini ölçmek için dağınık olmayan kızılötesi (NDIR) sensörü kullanır. Cihazın, ışığı emdiği kızılötesi ışık kaynağına sahip küçük bir gaz odasına sahiptir. Bir dedektörün önündeki bir optik filtre daha sonra, co ° moleküllerin emebileceği dalga boyu hariç tüm ışığı filtreler, böylece co us seviyesinin kesin bir ölçümü yapılabilir.

Tamsayı ekranının yanı sıra ekran ayrıca 3 renkli trafik ışığı sistemi gösterir. Kabul edilebilir olarak kabul edilebilir maksimum kapalı co₂ seviyesi milyonda 1.000 parçadır ve renkler aşağıdakiler anlamına gelir:

Yeşil – İyi (1.000 ppm’nin altında). Optimal iç mekan hava kalitesi
Sarı – Ortalama (1.000 ppm). Beyin bilişsel fonksiyonu% 15 azalır
Kırmızı – Sağlıksız (1.400 ppm). Beyin bilişsel fonksiyonu% 50 düşer

Tehlikeli seviyeler için alarm olarak etkinleştirilebilen veya devre dışı bırakılabilecek sesli bir uyarı buzzer var. Cihazı yılda bir kez kalibre etmeniz önerilir ve bu otomatik veya manuel olarak yapılabilir.

Her 1, 2, 5 veya 10 dakikada bir kaydedilecek ölçümü seçebilirsiniz ve Aranet, bunun 4 aydan 2 yıla kadar süren pilleriniz arasındaki fark olacağını söyleyebilirsiniz.

İlgili: Airthings Wave Plus Akıllı İç Mekan Hava Kalitesi Monitorelasyon: Airthings Dalga Mini Akıllı İç Mekan Hava Kalitesi Monitorelasyon: Eve Oda 2. Gen Kapalı Hava Kalitesi Monitorrelasyonlu: Foobot, akıllı ev hava kalitesi monitörünüzdür

Ünitenin, pilleri yanlış yerleştirmenin, onarım için üreticiye iade edilmesi gerektiği anlamına gelecek kadar kötü zarar vereceği konusunda uyarmaya değer. SSS ayrıca bir düşüşün sensöre de kalıcı olarak zarar verebileceği konusunda da dikkatli olun, bu yüzden dikkatli olun.

Uygulama

Şu anda biraz temel olan bir Android ve iOS uygulaması var, bunun zamanla geliştiğini ve geliştiğini görmek istiyoruz.

Bazı özellikler uygulamadan kontrol edilebilirken, diğerleri yalnızca pil bölmesindeki hücrelerin altındaki DIP anahtarlamasıyla erişilebilir.

1) Varsayılan ölçüm aralığı 5 dakikaya ayarlanmıştır; 2) CO2 sensörü otomatik kalibrasyon devre dışı bırakılır; 3) Varsayılan sıcaklık ölçüm birimleri Celsius’a ayarlanmıştır; 4) Bluetooth bağlantısı etkinleştirilir; 5) Bluetooth bağlantı iletim aralığı normal olarak ayarlanmıştır; 6 ) Ses ses alarmı bildirimleri devre dışı bırakılmıştır; 7) CO2 göstergesi insan moduna ayarlanmıştır; 8) Homey akıllı ev asistanı etkinleştirilir.
2., 3. ve 4. ayar, cihazın arkasındaki pil bölmesindeki anahtarlarla değiştirilebilir, ancak kalan beş ayar yalnızca Aranet4 telefon uygulaması ile değiştirilebilir.

Uygulama portre modunda çalışır, ancak manzaraya çevirmek, verilerinizi yakınlaştırmak için sıkıştırabileceğiniz daha geniş bir görünüm verir.

Entegrasyon

Bazı DIY entegrasyonu denemek istiyorsanız ve sensör de Homey ile çalışırsa, resmi olmayan bir web API ve bir Python istemcisi ve kütüphane var.

Karar

Derecelendirme: 5 üzerinden 4.

Aranet4, yüksek dereceli CO₂ sensörüne sahip düzgün küçük bir hava kalitesi monitörüdür.

USP, bir uygulama başlatmak için telefonunuzu cebinizden çıkarmak zorunda kalmadan size bir bakışta gerçek zamanlı okumalar gösterme yeteneğidir.

Şu an müsait.

Amazon’dan temin edilebilir

91 yorum

ARANET4 HOME: Ev, Ofis veya Okul için Kablosuz İç Mekan Hava Kalitesi Monitörü [CO2, Sıcaklık, Bağıl Nem ve Daha Fazlası] Taşınabilir, Pil Powered, E-mürekkep ekranı, Yapılandırma için Uygulama

Kapalı hava kalitesini tam olarak izler – CO2 (aslında CO2 seviyesini ölçer), sıcaklık, bağıl nem ve atmosfer basıncı gerçek zamanlı
CO2 konsantrasyonu çok yükseldiğinde görsel ve ses uyarıları
Güç tasarruflu e-mürekkep ekranı, bu kablosuz cihaz için süper uzun pil ömrü sağlar (2 yıla kadar)

Amazon’dan Satın Al

araneT4.com

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest4
E-posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

2021-10-04 tarihinde son güncelleme / Amazon Ürün Reklam API’sinden Ortaklık Bağlantıları / Görüntüler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *