Pencere gölgeleri ve panjurlar

Bu makalede: Roller Körsel Tesisler Shadesmatchstick Blapssolar Shades -Preated Shadeswooden Kepenkleri

Stor perdeler

Tüm pencere kaplamalarının en kolay olanı, bir silindir körü, pencere çerçevesinin üstüne monte edilmiş ahşap bir silindirin etrafına sarılmış düz bir vinil malzemedir. Roller panjurları kendi başlarına iyi çalışır veya ışığın yönetilmesinin yanı sıra gizliliği artırmak için yumuşak bir pencere kaplaması ile eşleştirilebilir. Farklı pencere şekillerinin yanı sıra boyutlar için fantastik bir hizmet olan silindir panjurları, evdeki her türlü alanda çalışabilir. Islaklığa dayanıklı ve temizlemesi basit, silindir panjurları, mutfaklar ve banyolar için yararlı bir seçenektir.

Tamamen yükseltildiğinde, silindir panjurları pratik olarak görünmezdir, ancak indirildiğinde birçok doğal ışığı engelleyebilirler. Maliyet etkin bir seçenek olarak, çeşitli renklerde ve kenar detaylarında sunulur. Kurulumu basit, silindir panjurları özelleştirilebilir, raftan satın alınabilir veya kendin yap kitleri olarak sunulabilir.

Hücresel tonlar

Farklı görünümleri olarak adlandırılan hücresel tonlar, bir grup yatay istiflenmiş tüpe benziyor. Bu tüpler havayı yakalar, kış mevsiminde boşlukları sıcak tutmanın yanı sıra yaz aylarında harika olmaya yardımcı olur. Hücresel – veya petek – tonlar farklı opaklık seçeneklerinde ve çeşitli yalıtım seviyeleri için tek, çift veya üçlü hücre tarzında mevcuttur. Bu tonlar alttan artırılabilir, üstten indirilebilir veya yan yana açılabilir. Onların özel binaları da benzersiz olarak geliştirilen pencereler için özel şekilli bir kemer veya başka bir şekle girmelerini sağlar.

Kibrit tarlaları

Azalan güzelliği ile tanınan kibrit panjurları eşit olmayan doğal bambu şeritlerden yapılmıştır. Görünüşte modaya uygun olmasına rağmen, bu tür kör, ışığı engellemede veya sıcak veya soğuğa karşı yalıtımda özellikle etkili değildir. Matchstick panjurları ışığı engellemek için sıralanabilse de, ışık, gizlilik ve yalıtımın önemli faktörler olmadığı alanlara en iyi monte edilir.

Matchstick panjurları bir bölgeye rahat bir ve yırtıcı bir duygu sağlar, ancak aynı şekilde çok daha çağdaş odalarda çalışabilir. Aynı şekilde dokuma ahşap veya bambu panjurları olarak anlaşılan bu kör, genellikle haddelenmiş veya pilili bir tarzda mevcuttur.

Güneş gölgeleri

Geleneksel olarak endüstriyel ortamlarda kullanılan güneş tonları, evlerde ve kınamaklarda çok daha belirgindir. Birlikte uygun bir malzeme gibi görünen, genellikle fiberglas veya vinilden yapılmıştır. Aynı şekilde güneş gölgeleri olarak anlaşıldığında, tamamen indirildiğinde bile, evinizin içindeki ışık ve açık havada maruz kalma sağlarken UV ışınlarını korumanın yanı sıra sıcaktır. Artan sayıda yapı ve renkler mevcuttur. Minimalist güneş tonları tarzı onları çağdaş alanlar için uygun hale getirir.

Pileli tonlar

Basit ve çok yönlü, pilili tonlar, gizlilik kontrolünün yanı sıra harika ışıklar da sunar. Pencere çerçevesinin üstünden alçaltılmak veya alttan artmak için takılabilirler. Çeşitli boyutlarda, renklerde ve yüzeylerde sunulan bu gölge, her türlü iç mekanda uygundur. Temiz tutmak için hafif, rutin tozlama gereklidir.

Ahşap kepenkler

Hiçbir pencere kaplama ahşap panjurlar gibi eski dünyadaki çekiciliği çağrıştırır. Bir çerçeveye yerleştirilmiş yatay hareketli çıtalardan yapılmış, ahşap panjurlar çeşitli derecelerde gizlilik ve ışık kontrolü sunar, çeşitli boyutlarda ve renklerde çıtalar. Ahşap panjurlar, sıcak ve soğuk algınlığına karşı yalıtımda olağanüstü. Bunları, sadece üst veya alt yarıyı veya salon tarzı panjurlar, her ikisini de maksimum ışık kontrolü ile kaplayabilir.

Ahşap panjurlardaki çıtaların genişliği, bir alanda ürettikleri görünümü tanımlar: Küçük çıtalar bir yazlık görünümü üretirken, geniş çıtalar tropikal bir his yaratabilir. Ahşap panjurlar tüm zor pencere kaplamalarının en pahalı olmasına rağmen, süresiz olarak dayanabilir ve rutin toz ile bakılmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *