Evde Yapabileceğiniz 7 Tamamen Doğal Temizlik Ürünü Uncategorized Çamaşırhane ve Çamur Tasarımı

Çamaşırhane ve Çamur Tasarımı

Temizlik, dış mekan ve spor ekipmanlarını depolamak için bir giriş yolu çamaşırhane-plus-mudroom nasıl tasarlanır.

S. Müthiş büyükanne ve büyükbabamın evini (1912’de inşa edilmiş) yeniliyorum ve orijinal mutfağı bir çamur odasına/çamaşır odasına dönüştürme konusunda bazı rehberlik istiyorum. Alan artık bir mutfak olarak işlev görmüyor ve arka bahçeden bir girişe sahip.

– S.P., Charlottetown, Pei

A. Bir çamur odası tamamen organizasyonla ilgilidir, bu yüzden planlarken uzayda eksik olmamaya çalışın. Giriş arka bahçeniz dışında olduğundan, orada yapmaktan memnuniyet duyduğunuz faaliyetler depolama ihtiyaçlarınızı tanımlamada önemli bir rol oynayacaktır. Bahçeyi sever misin? Açık havada eğlendiriyor musunuz? Bir iç tasarımcı, ne tür bir depoya ihtiyacınız olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir ve bir çamur odası/çamaşır odası alanı için verimli bir düzen bulabilir. Tasarımcınız ayrıca odanın dekorunu evinizin geri kalanıyla bağlamaya yardımcı olabilir ve iyi bir dolap üreticisi bulmanıza yardımcı olabilir.

Herhangi bir çamur odası/çamaşır odası tasarımı için, sağlam, kaymaz, temizlenmesi kolay ve kiri gizleyen döşeme seçtiğinizden emin olun. Çok sayıda iyi çok yönlü ve görev aydınlatması ve mümkün olduğunca doğal ışıkla alanı parlak ve davetkar tutun.

İşte çamurlu/çamaşır odanıza dahil etmek isteyebileceğiniz birkaç fikir:

Kullanılmadığında gizlenebilen yığılmış bir çamaşır makinesi ve kurutma makinesi barındırmak için sürgülü kapılarla bir dolap inşa etmeyi düşünün. Katlanır çamaşır yıkamak için iyi boyutlu bir tezgah veya masa yüzeyi ve çamaşır malzemelerini tutmak için duvara monte edilmiş raflar eklediğinizden emin olun.

Eldivenler, eldivenler, ayakkabılar veya diğer mevsimlik eşyalar için aşağıdaki çekmecelerle ayakkabı ve bot giymek için yerleşik bir tezgah, dağınıklığı uzak tutacaktır.

Tezgah üzerindeki kancalar, kolay erişim için günlük ceketleri ve katları tutabilirken, kapalı bir dolap nadiren kullanılan açık dişli, şemsiye vb.

Bahçecilik hobinizse, bir saksı lavabosu kurmayı düşünün. Duvara monte edilmiş bir musluk ile birleştirilen bir saksı, sulama bitkileri, kovalar doldurma ve saksı durulama için faydalıdır. Aşağıdaki depolama dolapları, araçları, kapları, gübreleri ve diğer bahçeciliğin olmazsa olmazları barındırabilir.

Bir çamur odası da ev ofisi olarak ikiye katlanabilir: özel olarak inşa edilmiş bir masa, dolaplar ve mantar tahtası ile bir ev yönetimi alanı oluşturun.

Kuru ürünleri ve ekstra yemekleri depolamak için bir gömme kiler eklemeyi düşünün.

Evcil hayvanlarınız varsa, düşük trafikli bir köşe tüylü arkadaşlarınız için belirlenmiş bir beslenme alanı haline gelebilir. Çekme kilerleri büyük miktarlarda kuru evcil hayvan gıdası tutmak için en uygundur. Sepetler oyuncakları, fırçaları ve diğer evcil hayvan temellerini saklayabilirken, duvara monte edilmiş kancalar tasmaları tutabilir.

Geri dönüştürülebilir malzemelerinizi sıralamak ve depolamak için bir geri dönüşüm merkezi oluşturun: Mavi kutuları, kapalı olduğunda, bir tezgah olarak ikiye katlanabilecek büyük bir özel yapım kutunun içinde gözden uzak tutun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *