Bu gün 10 yıl önce…

30 Haziran 2007 Cumartesi günü hala akılda tutuyorum.

Bu gün 10 yıl önce bir ev tatilinde Florida’ya indim. İPhone’un ABD’de satışa çıkmasından bir gün geçtikten sonra doğrudan Florida Mall’daki Apple Store’a gittim.

Yukarıdaki patates yüksek kaliteli resim ilk kez bir iPhone tuttuğumu gösteriyor. Dikkat çekici olmamak için gerçekten bir seminal an gibi hissetti. İngiltere versiyonunun nihayet o yılın Kasım ayında lanse etmesi için birkaç ay beklemek bir anahtardı. 7’den beri her iPhone’u çok fazla aldım.

Dokuz yıl önce ilk ‘akıllı telefonum’ bu Nokia 9000i idi. (Oldukça büyük) cebimde 386 olması ve hareket halindeyken Faks’ın olması oldukça vahşi hissettim.

Hızlı yönlendirme, son akıllı BI cihazım (iPhone’dan önce), bu MDA Vario II idi.

İPhone’un getirdiği sıçramayı aşırı vurgulamak zor. Gece boyunca on yıl ilerlemek gibiydi.

Hayatım boyunca bu teknolojik sıçrama önce veya o zamandan beri hiçbir şey gibi hissetmiyor. Gelecekte başka bir şey sorguluyorum.

İster bir Apple Fanboy, ister hardcore Android meraklısı olun, ister ilk iPhone’un bugün hepimizi çevreleyen birçok yenilik getiren son derece özel bir şey olduğunu ideal olarak kabul edeceksiniz.

Canlı kaçırdıysanız veya tekrar görmek istiyorsanız, Steve’in 9 Ocak 2007’de MacWorld’deki iPhone’u açığa çıkaran açılış konuşması …

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *