Nancy Meyers’ın filmlerinde

Nancy Meyers’ın filmleri müthiş iç mekanlarıyla tanınıyor. Adını bile bilemeden, kalp-pounding evi ortaya çıktığında ve o kadar zekice dokunduğunda komedilerindeki o anların tadını çıkarıyordum.

Gelin II’nin babasında (Ric McElvin tarafından yapılan dekorasyon), Franck’ın (Martin Short) bankaların yeni bebeği için inşa ettiği rüya gibi kreş ilavesiydi. O kadar ideal, Tuchwad Steve Martin kontrolü bir gözetleme olmadan yazdı.

Kadınların istediği (Rosemary Brandenburg tarafından dekorasyon), zarif kalıpları ve Fransız kapıları ile Helen Hunt’ın ideal Uptown Girl Townhouse’du. Boş bile, covet için müthiş kemikler vardı.

Tatilde (Cindy Carr, David Smith ve Al Hobbs tarafından yapılan dekorasyon), Cameron Diaz’ın sansasyonel mutfağı, medya odası ve havuzu ile en mükemmel L.A. eviydi. Kate Winslet’in İngiliz kulübesinin – tüm cazibesi ile – asla sahip olmadığı en son teknolojiye sahipti.

Diaz’ın ideal yatak odasının bir başucu düğmesine bir itme ile uyku moduna nasıl girdiğini hatırlıyor musunuz?

Sonra, herhangi bir filmden en çok konuşulan iç mekan olan bir şey vermeli (Beth Rubino’nun dekorasyonunu ayarlamak) için ev vardı. Müthiş bir tadı olan başarılı bir New York oyun yazarı için çok daha ideal bir plaj evi olabilir mi – ya da bu konuda herhangi birimiz için mi?

Bayan Meyers’ın en yeni filmi olan karmaşık (Beth Rubino tarafından da set dekorasyonu), şehrimde açıldığında bir uçağa takıldığımı hatırlıyorum. Çok hayal kırıklığına uğradım: En yeni rüya evinin canlandığını görmeden önce bir hafta beklemek zorunda kaldım.

Eve geldikten sonraki gün tiyatroya koştum, heyecanla dolu. Diehard House & House okuyucuları, şimdiye kadar filmi izlediğinizi biliyorum. Öyleyse Meryl Streep’in Santa Barbara Cottage hakkında konuşalım.

Tüm Nancy Meyers filmlerinde olduğu gibi, ev filmdeki başka bir karakter. Karmaşık, Streep’in lonsawaited mutfağı Reno, onu Steve Martin tarafından oynanan nazik bir mimarla bir araya getiren eşleştiricidir.

Evi, Diane Keaton’un Hamptons Beach House’dan daha az mükemmel. Bu korkak, eklektik ve ev gibi. Açık, ünsüz mutfak-yemek odası, bir çiftlik evi havasıyla dosttur ve açıkça sürüsünü beslemeyi seven büyük bir aşçıya aittir. Tüm evin paleti, her odada portakal vuruşları ile rüya gibi kremsidir.

İzleyicilerin en çok sevdiği sıradan kusur. Ev hakkında geri bildirim isteyen bir tweet gönderdim. Oybirliğiydi. “Efsanevi! Biraz perişan ve bunun için daha iyi ”kolektif yanıttı.

Her Nancy Meyers filminde, gördüğüm anda her zaman bir parça mobilya veya aksesuar var. Diane Keaton’un Hamptons House’un yatak odasındaki Bergere Sandalyesi, Oly’ye ilk girişimdi ve fantastik tüccar hattı (Olystudio.com). Oturma odasında geniş mavi-beyaz çizgili dhurrie (Toronto ve Montreal’deki Elte veya Y & Co) aynen. Karmaşık, yemek odası masasının etrafında yanmış turuncu koltuklara sahip siyah koltuklar. Kaynağı biliyorsanız lütfen yardım edin. Bahse girerim antikalar.

Streep’in oturma odası ve yatak odası rahat: yıpranmış, ama yine de harika. Geniş veranda romantik ve çağırıyor ve mutfak bahçesi mükemmellik. Ama sahibi hakkında en çok ortaya çıkan mutfağın kendisidir. Streep’in Jane’in kasabanın gurme fırın-café’nin sahibi olduğunu keşfettiğimiz sürpriz değil. Evi gibi geliyor: bol ve misafirperver. Bu arada, mutfağın kolye ışıkları, 2009 Prenses Margaret şov evinde kullandığımız ışıklarla aynı. Ev trendlerinin gerçekten “rüzgarda” olduğuna dair olumlu kanıt: Nerede yaşadığımız önemli değil, kokusunu alıyoruz.

Bayan Meyers’ın kahramanları genellikle yemek yapmayı ve eğlendirmeyi sever. Meyers tarafından yazılmış ve üretilen başka bir film olan Diane Keaton’un gurme bebek maması Baby Grow (Lisa Fischer tarafından Dekorasyon Set) hatırlıyor musunuz? Ve Jack Nicholson’a bir şeylerin vermesi gereken bir ıstakoz ve makarna şölenini nasıl beslediğini ve Kate Winslet tarafından atılan müthiş bir brisket ve ayaksız bir akşam yemeği partisi, tatilde Nab Jack Black’e nasıl yardımcı oldu?

Meyers ve set tasarımcıları, karakterlerini istekli ama sıradan iç mekanlarda görmek istediğimizi anlıyorlar. Dekorasyon dergilerinden tasarım trendlerinin büyük ekranda canlandığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. O nefis odaları pratik olarak tadabilmek için her ayrıntının mükemmelliğini abartmasını istiyoruz.

Gerçeklik istersek, komşularımıza bakardık. Ama sonuçta bu Hollywood. Mükemmellik istiyoruz! Bu konuda bu kadar karmaşık olan nedir?

Bu sütun Nisan 2010 sayısında yayınlandı. Bloglarında Lynda’dan çok daha fazla düşünce ve ilham alın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *