Fotoğraf Galerisi

Sanat toplamak zor olabilir. Sadece başlıyorsanız, nereden başlayacağınızı anlamak çok fazla mevcuttur. Her zaman eski atasözü “bağırsağınızı kullanın” tarafından yapışıyorum, aynı zamanda isterseniz – gerçekten hoşuna gitti – o zaman onunla çevrimiçi olmak isteyeceksiniz.

Sanatla büyüdüm, çünkü hem ailem hem ressamlar hem de yenilikçi türler – annem, bir gerçekçi ve babam daha gevşek yağlar ve manzaralarda boyuyor. Şimdi geriye dönüp baktığımda, böylesine yenilikçi bir mahalle ile çevrili olduğum için çok şanslıydım – tüm ebeveynlerimin iyi arkadaşları Ontario Sanat ve Tasarım Koleji’nde tatmin oldu ve aynı zamanda kolektif yaşamlarını yenilikçi alanlarda yaptı. Her zaman resimlerin yanı sıra çizimlerin yanı sıra evde asılı kaldı ve ailem, birbirinin yanında asılı eserlerin çatışan stillerinden çekingen değildi. Birkaç parçasını miras aldım, ancak hangi parçayı nerede asacağımı seçtim.

Bu babamın parçalarından biri. Bu resmi seviyorum.

Yine de evde olmayan, herhangi bir uzman fotoğrafçılık. Son zamanlarda Toronto’daki Elte’deydim, fantastik yeni ikinci katlarında ve bir galeri keşfettim. (Resmi çektiğimi görebiliyor musun?) YellowKorner 2006 yılında iki arkadaş, Alexandre de Metz ve Paul-Antoine Briat tarafından üretildi. YellowKorner fikri oldukça basit: dünyanın dört bir yanından en büyük profesyonel fotoğrafçıları tanıtmak ve çalışmalarının kopyalarının sayısını artırmak ve onları mümkün olduğunca çok sayıda koleksiyoncuya sunmak. Yakınlıysanız, inceleyin veya YellowKorner.com adresine gidin.

İşte Elte’deki bölgeden bir köşe.

Türk profesyonel fotoğrafçı Ebru Sidar’ın “Dance Floor” başlıklı bu parçası gözüme çarptı. Jelatin gümüş baskı. 23-1/2 ″ x 23-1/2 ″ çerçevesiz. 355 $.

Söyle bana, tam olarak kendi sanat koleksiyonunu nasıl geliştirdiniz?

Bazı mükemmel sanat ipuçları için, bkz. Suzanne Dimma’nın bütçe dostu sanata yatırım yapması üzerine yayınlanması ve Joel Bray’in sanat toplama üzerine yayınlanması.

Fotoğraf kredileri: 1-4. Morgan Michener

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *