DIY: Ponpom Garland

Kıdemli Tasarım Editörü Stacey Smithers, oynak yünlü ponpom çelenk için adım adım talimatları paylaşıyor.

Bu yıl, mantelimdeki olağan yeşilliklerden biraz daha eğlenceli bir şey istedim, bu yüzden ponpom çelenkleri yapmak için elimi denemeye karar verdim. Geleneksel kırmızı ve yeşil yerine, biraz daha sofistike bir şeker artı paleti seçtim. Bu çelenkler bir masa üstü veya merdiven korkulukları boyunca güzel görünüyor – artı, çocuklar da onları seviyor.

İpucu: Dört farklı renkte, kalınlık ve malzemelerde iplikle ponponları yapmak anında görsel ilgi yaratır. Ponponlarımın boyutlarını değiştirdim ve birbirini güzelce oynayan dört renk seçtim. Ekrana tam bir görünüm vermek için çelenkleri farklı yüksekliklere sıyırın.

Çelenk başına 1-3 makaraya (ponponların büyüklüğüne bağlı olarak), makas ve ölçüm bandı ihtiyacınız olacak.

İpliği, kalkık bir tezgah veya sandalyenin bir ayağına bağlayarak başlayın. İpliği iki ayağın etrafına ileri geri sarın (ne kadar çok sararsanız, ponponlar o kadar kalın olur). İki bacak ne kadar uzak olursa, daha fazla ponpon yapabilirsiniz. Gevşek ucu bir ayağın etrafına bağlayarak sabitleyin.

Bir parça kısa iplik alın ve tezgahın bacaklarının etrafına sarılmış ipliğin ortasına bağlayın, daha sonra tüm iplik gerginliğini tezgahtan çıkarın ve düz bir yüzeye koyun. Bir ölçüm bandı kullanarak, her 2 ″ (veya daha uzun ponponlar için daha uzakta) bir iplik parçasını bağlayın.

2 ″ iplik bölümünüzün ortasını bulun ve iplik düğümlerinin her iki tarafındaki ortayı, ipliğin üst yarısından başlayarak, ardından alttan kesin. (Bunu iki kısımda yapmak düz bir kesim yapmanıza yardımcı olacaktır.) Sonra, ponponları kabartın ve yuvarlak bir görünüm vermek için gerektiği gibi kesin.

Kesilmiş ponponlarınızın görünümünden memnun olduğunuzda, uzun bir iplik parçası kullanarak bunları bir araya getirin: 2. adımda oluşturduğunuz her bir ponponun ortasında düğümlü iplikten iplik örün (gerekirse, bir Dara İğnesi kullanın ). Asılı olduktan sonra ponponların her biri arasında neredeyse kaybolan açık mor iplik seçtim. Manteliniz için birden fazla çelenk oluşturmak için bu işlemi tekrarlayın. Asılın ve tadını çıkarın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *