Evde Yapabileceğiniz 7 Tamamen Doğal Temizlik Ürünü Uncategorized İnceleme: XChaim Wireless AP-Eviniz için Enterprise Class 801.11ac Wi-Fi?

İnceleme: XChaim Wireless AP-Eviniz için Enterprise Class 801.11ac Wi-Fi?

Otomatik ev Wi-Fi ağı kritiktir. Hizmette bir bip bile varsa, aile eriyen gibi görünüyor.

Kablosuz LAN, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler, IP CCTV kameralar, enerji monitörleri, hava istasyonları listenin devam ettiği daha fazla ve çok daha fazla gadget asılıyor, bu nedenle hızlı, geniş kapsamlı ve güvenilir olması gerekiyor.

Linitx’teki adamlar bize yeni Xclaim Waps’ı anlattığında kulaklarımız dikildi. Menzil şu anda 1 dış mekan ve 3 kapalı üniteden oluşmaktadır ve SMB ve Küçük Ofis-Home ofis (SOHO) kullanıcısına yönelik olmalarına rağmen Xclaim bunları “IT adamı için Wi-Fi” olarak tanımlamak ve kurulum kolaylıklarını teşvik etmektedir. Onları 10 erişim noktasına ve 100 kullanıcıya kadar ağlar için tavsiye ediyorlar.

Yeni MacBook’larımız ve iPhone’larımızdan bazıları artık yeni Fast 802.11ac standardını destekliyor, bu nedenle 802.11a/b/destekleyen çift bantlı, çift radyo (eşzamanlı 2.4GHz ve 5GHz) AP olan XCaim XI-3’ü denemek istiyorduk. Saniyede 1.167 gigabit’e kadar birikmiş verimleri olan G/N/AC.

Kutuda

Kutuda, birinci nesil Apple Time kapsülüne benzer görünen ünitenin kendisini bulacaksınız, ancak biraz daha küçük 15.8 cm x 15.8 cm x 4 cm. Bir masaüstünde iyi oturur veya seçerseniz, ticari bir ortamda askıya alınmış bir tavanlara monte etmek için bir duvar takma plakası artı T-Bar klipleri vardır.

Ethernet enjektörü üzerinden bir güç içerir, Poe’yi tek bir kablolu televizyon çalıştırmayı ima ettiği için gerçekten seviyoruz (kutuya 2 Ethernet kablosu da dahildir). XCaim, ünitenin “tipik olarak” yaklaşık 6 watt tükettiğini söylüyor.

Kurmak

WAP’ın kurulumu, iPhone ve iPad (iOS) ve Android için mevcut olan XChaim uygulaması için tamamen ücretsiz uyum aracılığıyla yapılır.

İPhone’umuzda uygulamanın rehberli sihirbazını kullanarak ve birinci yeniden başlatmadan sonra, birimin en son ürün yazılımına yükseltilmesi için bir aksamadan geçebilmesi için her şeyi ayarladık.

Bu en son ürün yazılımı (1.0.0.0.89 sürümü) ayrıca üniteyi izlemek ve yapılandırmak için yeni bir web arayüzü getirir. Şimdilik oldukça seyrek, ancak yalnızca tarayıcı pencerenizde bulunan temeller ile.

Erişim noktası başına 4 ayrı Wi-Fi ağı (SSID) oluşturabilir ve 2.4GHz ve 5GHz bantlarına farklı SSID atayabilirsiniz.

Verim

Xclaim Ruckus tarafından yapılır ve ‘Çoklu Polarizasyon Anteni’ (PD-MRC) teknolojisine sahiptir.

Şu anda tüm evi kapsamak için 3 Apple Erişim Noktası kullanıyoruz. Onları bu tek birim ile oldukça merkezi olarak üst katta oturtduk. Etkileyici bir şekilde neredeyse tüm eve ulaştı, sadece bir tarafın uçlarında kesildi. Testimizde 5GHz ağı da iyi tutulan, daha düşük frekanslardan sadece daha kolay yayılan sinyalden daha az ölçüm. Ağ hızları Apple kurulumuyla da bir güçte görünüyordu.

Fark ettiğimiz alışılmadık bir şey, Sky+ iPhone uygulamamızın sadece 5GHz SSID’deydik, 2.4GHz’de çalışmayı reddederek çalıştı (Apple kurulumunda da iyi çalıştı). Ayrıca LAN’ımızı tararken (olağanüstü Debookee Mac uygulamasını kullanarak) diğer SSID ile bağlantılı gadget’ları göremedi. Yine eski kurulumumuzu kullanırken durum böyle değildi. Çok daha fazla aile dostu özellik arıyorsanız (örneğin zamanlı erişim), Apple Havalimanı Extreme’ye yaklaşık 10 £ daha fazla bir göz atmaktan daha iyi olabilirsiniz.

İlgili: Ubiquiti UniFi ile Kalite Ev Wi-Fi Networks

Bu birimlerin başlangıçta herhangi bir tarayıcı arayüzü olmadan gönderilmesi ve XCaim destek forumlarını okuması olağandışı görünüyor, bunun hala bebeklik döneminde olan bir ürün olması kaldırılıyor. Muhtemelen rakipleri seviyesine kadar olgunlaşmış birkaç ürün yazılımı güncellemesi alacaktır.

XCaim AP’leri, bu i3 sürümü incelemesinde 160 £ civarında maliyeti ile I1 için yaklaşık 70 £ ‘dan başlıyor. Bu, Ubiquity UniFi 802.11AC eşdeğeri için 225 £ ile karşılaştırılır, bu nedenle fiyat hakkında çok sevilecek çok şey vardır ve mevcut özellik seti ile ilgili bazı sorunlar olmasına rağmen, i3’ün hızını ve özellikle otomatik evdeki menzilini suçlayamayız.

xclaimwireless.com: linitx.com adresinden xclaim

Daha fazla istemek? – Bizi Facebook’ta bizim gibi Twitter’da takip edin veya RSS feed’imize kaydolun. Bu haber hikayelerini e -posta yoluyla, her gün doğrudan gelen kutunuza sunabilirsiniz.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *