IKEA AS ART

Geçen haftanın sergi etkinliğinde bu zorluğun sonuçlarını görebildik: dört bölgesel sanatçı, ekran IKEA ürünleriyle çalışmak için yeni yöntemler keşfetmek zorunda kaldı.

Moda tasarımcısı David Dixon, işin sattığı metre materyal kullanan oldukça bir kadın giyim koleksiyonu üretmek için giysi tarzı becerilerini kullandı. (Soldaki elbise, 2012 ilkbaharında kullanmak istediği bir stildir. Bu versiyon Kajsastina kumaşla metre başına 6 $ ‘lık yapılır.) “İnsanlar tipik olarak malzemelerini yastık kapakları yapmak için kullanıyorlar,” diyor. David iki renk şeması arasında tartıştı – parlaklar, cesurlar veya nötrler. “Çok daha fazla ben olduğu için nötrleri seçmeyi seçtim. Daha yumuşak. ”

Ekranları seçmek için geniş bir gardırop alanı içeren geniş bir giyinme odası seçti. Uygun fiyatlı varmluft tonları, tavanda sıkıca paketlendiğinde sıcak bir parıltı üretti. Koordinasyon renklerinde bir tüylü halı, aksesuar masası ve temiz astarlı sandalyeler tasarımı tamamladı. Her gardırop kapısının üst cam bölmede motivasyonel bir mesaj vardı ve her kapının içinde, pantolon klipslerinden asılı çok daha ilham verici düşünceler olan askılar vardı. David, “Bu, kim olduğunuz gibi coşku ve kapının gerçekte ne olduğu gibi” diye tartışıyor.

Geç İtalyan natürmort ressamı Giorgio Morandi’den esinlenen profesyonel fotoğrafçı George Whiteside, IKEA ürünlerini kullanarak vinyetler üretti. Birçoğu renkle gruplandırılmıştır-“Ben tek renkli tipim, çoğunlukla”-ve her birinde küçük varyasyonlar vardır. “Nesneler son derece heykelsi olduğu gibi şekilleri sevdim, çünkü [bir kez gruplandırıldıktan sonra] çok fazla tanınamaz” diyor. “Sizi nesnelerin gerçek işlevinden uzaklaştırır.”

200 varyasyondan çekim yaptıktan sonra, su hasarlı bir defter taradı ve fotoğrafları çerçevelemek için farklı taramaları kullandı. Yuvarlak defter köşeleri Ödby çerçevelerinin yuvarlak kenarlarına çok uygundu. Bir DIY sanat projesi hakkında konuşun!

Sanatçı Bruno Billio’ya gelince, IKEA sandalyelerini kullanarak farklı bir heykel üretti ve bir sanatçı ve ressam olan thrush Holmes, temiz astarlı mobilyalara kazınmış kelimeleri içeren renkli bir evi bir araya getirdi. David’in dediği gibi, “Ekran, insanları kutunun dışına inanmaya etkilemek için burada.”

Hiç yeni bir amaç sağlamanın yanı sıra bir ev eşyası aldınız mı? Bize anlat!

Ayrıca, IKEA mobilyaları ve aksesuarları içeren diğer yenilikçi iç mekanlara bakın.

Fotoğraf kredileri: seema persaud

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *