Merhaba, Z-Wave Goodbye

Bir Z-Wave Wise House kurulumunun cazibesinin bir kısmı, sunulan mükemmel donanım modüllerinin çeşitliliğidir. Şu anda 1.500’den fazla benzersiz Z-Wave modülü oluşturan 375 farklı üretici var. Etkileyici.

Sorun

Ancak Z-Wave ‘standart’ olsa da, ele alınması gereken büyüyen bir sorun var. Her yeni gadget tanıtıldığında kendinize sormanız gerekir-bu Z-Wave kurulumumda destekleniyor mu?

İster Domoticz, Fibaro, Homeseer, Indigo, SmartThings, Vera, Zipato veya herhangi bir tür diğer donanım veya yazılım uygulama denetleyicisini çalıştırın, yeni bir gadget’ın doğrudan yarasadan çalışacağı özelliğinden uzaktır.

Gerçekte, en iyi ihtimalle, bir güncellemenin bu modüle destek eklemesi için uzun süre beklemeniz çok daha olasıdır. En kötü ihtimalle asla desteklenemez.

Bazı çok sensör gadget’lar, kontrolörünüzde orta bir zeminde yaşayabilir, sadece birkaç özellik desteklenir-muhtemelen hareket sunulacaktır, ancak örneğin sıcaklık.

Sebep

Bu, her imalatın her yeni gadget için desteği kontrolörlerine programlaması gerektiğinden ve bu da büyük bir soru olarak sonuçlanıyor. Samsung gibi mega şirketler bile tüm bu yeni şeyleri eklemek için zaman ayırıyor, bu yüzden tam olarak çok daha niş oyunculardan birkaçı için önemli bir sorun olduğunu tam olarak görmek basit. Mac House Otomasyon Uzmanları Indigo Domotics’e tam olarak neyin dahil edildiğini ve bize söylediklerini sorduk…

Gerçek sorun, Z-Wave protokolü temel performansı tanımlayan komut sınıfları sunsa da (karartma, röle açma/kapama, sensörler vb.) Ayrıca hangi kullanıcı arayüzünün, eylemlerin ve tetikleyicilerin gösterilmesi ve tam olarak bu komut sınıflarıyla ve uç noktalarla nasıl eşleştiklerini belirlemelidir. Bazı durumlarda, satıcıların hangi komut sınıflarının kullanıldığını iyi belgelememeleri ile ilgili sorunlar ortaya çıksa da, bizim tarafımızdaki zahmetli kısım, UI’nın yanı sıra daha üst düzey nesnelerle nasıl eşlenmesi gerektiğini tam olarak bulmaktır. Başka bir sorun, çok düğmeli tuş takımları gibi daha yüksek seviye modüllerinden birkaçı için Z-Wave gereksinimlerini kaldırmamasıdır (veya en azından tutarlı bir şekilde takip edilir). Modüller benzer şekilde bazı durumlarda, etrafta çalışmamız gereken ürün yazılımı hatalarına sahiptir ve aynı zamanda kullanıcı arayüzünde hangi yapılandırma parametrelerini göstermek istediğimizi belirlemeliyiz. Tüm bunları birlikte ve aynı zamanda ekleyin, ayrıca bu gadget tanımlarını, özellikle çok daha karmaşık modüller için yürütmek için önemsiz bir çaba gerektirebilir.

O zaman görmek kolay, yeni bir donanım bülteninin, işin nasıl zorlaştığını ve işin kaynaklarını nasıl önceliklendirmesi gerektiğine, başkalarını geride bırakırken bazı aletler ekliyor.

Çözüm?

Öyleyse çok daha iyi bir yöntem var mı yoksa bu, seçilebilecek çok çeşitli donanıma sahip akıllı ev sistemleri istiyorsak, katlanmamız gereken bir şey mi? Z-Wave İttifakından, durumla ilgili düşüncelerini ve bize söylediklerini sorduk ..

Z-Wave İttifakı, ekosistemindeki tüm aletlerin tüketiciler için çok çeşitli seçenekler üretmek için birlikte çalışabilmesini sağlamaya adanmıştır. Bu amaçla, ürünleri onaylamak ve birlikte çalışmaları gerektiğini garanti etmek için Z-Wave Plus sertifikasyon programının tanıtımı geliştirilmiştir. Z-Wave Plus ile, özellikle gadget performansına odaklanan ve gadget’ların Z-Wave denetleyicileri tarafından çok daha iyi kabul edilmesini sağlayan “cihaz türleri” olarak anlaşılan kategoriler ürettik. Z-Wave Plus sertifikası ile daha fazla ürün devam ettikçe, ağ geçitleri, denetleyiciler ve hub’ların bireysel arayüzlerinde uyumluluk geliştirmeleri için daha da basit olacaktır.

Sertifikasyonun farklı gadget türleri için ne talep ettiğini tam olarak bilmeden, bunun sorunu çözüp çözmeyeceğini anlamak zordur. Bununla birlikte, Z-Wave Plus sertifikası, kesinlikle en iyi yönde bir adım gibi görünen daha yüksek bir seviyede çok daha fazla operasyonel tutarlılığı test ediyorsa.

Samsung, SmartThings merkezinin etrafında büyük bir mahalle inşa etti ve bireyler IDE’lerini (entegre ilerleme ortamı) kullanarak yeni donanım için kendi ‘sürücülerini’ kurabiliyorlar. Github şu anda ‘SmartThings’ terimi için 90 artı sayfa göz atma sonuçlarına sahiptir.

İşler kırıldığı kadar ideal olmasa da (özellikle Samsung açıklanmamış değişiklikler yaptığında), diğer yapımcılar da kendilerine yardımcı olmak için benzer bir yöntemle mahallelerinden çok daha fazla yararlanabilirler mi?

#
Ön izleme
Ürün
DeğerlendirmeFiyat

1
AEOTEC Multisensor 6, Z dalgası artı 6 arada hareket, sıcaklık, nem, ışık, UV, titreşim sensörü …
281 İncelemeler
£ 42.87
Amazon’da Satın Alın

2
AEOTEC HOUSE Enerji Ölçer Gen5, Z dalgası artı bilge elektrik gücü kullanım monitörü, gerçek zaman gücünü bildirin …
75 yorum
£ 87.13
Amazon’da Satın Alın

3
AEOTEC Z-STICK Gen5 Plus, Z-Wave Plus USB Z-Wave Gateway, Zwave Hub Controller Pro 2020 üretmek için …
12 yorum
£ 71.50
Amazon’da Satın Alın

Başarı işareti

Nihayetinde Z-Wave’nin başarısının bir göstergesidir. Program uyumluluğu karışıklığı onlar için de farklı değildir, sadece gölge sistemleri için 3.’den fazla kutlama ampul desteği yapılmış son zamanlarda kendinden kaynaklanan gaf (ve sonraki U dönüşü) Philips’e bakın.

Ancak Z dalgasının popülaritesi, onu en çok önemsememiz ve bu sorunlara rağmen, hala çok sayıda insan için son derece en iyi bilge ev seçimlerinden biri-kendim dahil. Bu yüzden lütfen, tüm bu mükemmel yeni cihazlara Z-Wave harika güle güle.

Z-avealliance.org: Çok daha fazla Z-Wave Posts’u okuyun

Daha fazla istemek? – Bizi Facebook’ta bizim gibi Twitter’da takip edin veya RSS feed’imize kaydolun. Bu haber hikayelerini e -posta yoluyla, her gün doğrudan gelen kutunuza sunabilirsiniz.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Amazon Ürün Pazarlama API’sinden 2021-10-04 / Ortaklık Bağlantıları / Resimleri Üzerine Son Güncelleme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *