Evde Yapabileceğiniz 7 Tamamen Doğal Temizlik Ürünü Uncategorized İnceleme: AEON Labs AEOTEC Z-WAVE PLUS Multisensor 6

İnceleme: AEON Labs AEOTEC Z-WAVE PLUS Multisensor 6

Yazdan beri bir Aeon Labs Z-Wave Multisensor 6 yaşadık ve son zamanlarda otomatik evde bir SmartThings merkezi eklenerek nihayet yapabiliyoruz Dene.

Yıllar boyunca birçok akıllı ev ürününün aksine, bu birim iyi görünüyor ve Aeon Labs web sitesine hızlı bir ziyaret, tasarıma önem verdiklerini gösteriyor.

Sensör optimal bir boyuttur, göze çarpmayan olacak kadar küçük, nik bir şekilde veya düşük maliyetli görünmeyecek kadar büyük.

Kutuda

Ünitenin kendisine ek olarak, şebekeden çalıştırmak için bir USB güç kurşun da vardır. Kendi USB güç kaynağınızı getirmeniz gerekir ve piller (2 x CR123A) da dahil değildir (AEON laboratuarları 2 yıla kadar pil ömrüne kadar iddia). USB gücü üzerinde çalıştırıldığında sensör, ‘gerçek zamanlı’ sıcaklık, nem ve ışık okumaları sağlayan gelişmiş bir modda çalışır.

Önemli olarak, tipik olarak benzer sensörlerle atlanan bir şey olan kendi montaj kolu ile birlikte gelir. Küçük ve tüm eksende mükemmel ayarlanamasa da çoğu için yeterli olacaktır. Hafif (74G), kolaylık sağlamak için dahil edilen çift taraflı yapışkan bantla monte edilebileceği anlamına gelir.

Ayrıca, bir tavana dikey olarak monte edilmesini sağlayacak isteğe bağlı bir Recsors aksesuarı da vardır.

Kullanımda

Çok sensörün arkasında veya plastik kabuğunda küçük bir girinti var ve ilk başta bunun nasıl bir şey yapabileceğini anlamak zor. ancak z-dalgası dahil etme modunu başlatmak için PCB’nin arkasındaki bir düğmeyi iter. SmartThings Hub’ımız hemen multisensor 6’yı buldu.

İlgili: SmartThings için SmartTiles Gösterge Tablosu

Peki çok sensör neyi ölçebilir? Yetenekli küçük bir adam ve aşağıdaki altı okumayı sağlayabilir…

Hareket
Sıcaklık
Nem
Işık seviyesi
Titreşim
Ultraviyole

Mutfağımızda kullanmaya karar verdik, öncelikle hareket (120 ° PIR) olduğunda bir ışık getirmek ve oradaki sıcaklığı izlemek için.

Şu anda bazı odalarda birkaç sıcaklık sensörü var ve bunlar genellikle birbirlerinin yarım derecesi içinde. Bununla birlikte, multisensor 6 otomatik evde olması gerekenden yaklaşık 5 ° C daha sıcak okuyor gibi görünüyor. Bu sadece piller değil, USB kurşun tarafından güçlendirilirken gerçekleşiyor gibi görünüyor. Muhtemelen bir şey USB gücünü kullanırken ve onu vururken birimle birlikte ısınıyor.

Lux seviye okuma ile sadece karanlık veya hafif bir bayrağa güvenmek yerine daha ince kontrollü bir aydınlatma mantığı yaratabilirsiniz. Nem değeri banyo fanlarına ve nem alıcılarına biraz mantık katabilir.

Hangi denetleyicilerin “ultraviyole” sensörü desteklediğini (ancak bu tamamen farklı bir hikaye) ve hatta sahipseniz UV dizin verileri ile gerçekten ne yaptığınızı bilmek zor.

Titreşimler ‘sismik sensör’ ile tespit edilir ve bu da kurcalamayı tespit etmek için de kullanılır.

M6, en son Z-Wave Plus 5. nesil çip setini kullanıyor ve gelişmiş pil ömrü, kablosuz aralık, bant genişliği ve güvenlik.Eeotec, sinyallerinin artık% 50 daha (150 metreye kadar) ulaştığını ve% 250 daha hızlı olduğunu söylüyor. Z-Wave Mesh ağımıza eklediğimizden beri tamamen güvenilirdi. M6 IP20 derecelendirildi ve AEOTEC, 6 işlevinden 5’i için açık havada kullanabileceğinizi söylüyor (hareket sensörü dış için desteklemedikleri kişidir. uygulamalar).

281 İncelemeler

AEOTEC Multisensor 6, Z dalgası artı 6 arada hareket, sıcaklık, nem, ışık, UV, titreşim sensörü, pil yok, beyaz
6-1 arada Z dalgası artı multisensor: hareket, nem, sıcaklık, ışık lüks, UV, titreşim sensörü.
2 yıllık pil ömrü. Hareket Sensörü: 5 metre aralık ve 120 derece görüş alanı ile
Süper küçük 1.8 inç. Köşeye, duvarda, rafta veya aşağı ışıkta monte edilebilir.

£ 42.87

Amazon’dan Satın Al

Aeon Labs Multisensor 6 yakışıklı, ucuz ve zekidir. Titreşim, nem ve ışık seviyesinin ödülü ile mükemmel bir Z dalgası PIR ve sıcaklık sensörü.

aeotec.com: Amazon’dan edinilebilir

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Amazon Ürün Reklamcılığı API’sinden 2021-10-04 / Ortaklık Bağlantıları / Görüntüler hakkında son güncelleme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *