Evde Yapabileceğiniz 7 Tamamen Doğal Temizlik Ürünü household DIY Isıtma Arabirimi – Değerlendirme

DIY Isıtma Arabirimi – Değerlendirme

Steve Jones tarafından Gönderme – Halen orijinal merkezi ısıtma zamanlayıcısını elde ederken, evin otomasyon kontrol cihazımı (HomeVisionPro) kullanarak, merkezi ısıtma sistemimin yönetimini geliştirmek isterdim, böylece hızlı bir şekilde geri değiştirilebilir. Kontrolör aşağıdaysa veya taşınırsak HV’yi almam gerekiyorsa.

Zamanlayıcıyı duvar plakasından ortadan kaldırmış olması, bu işi uygulamayı kolaylaştıran sırtında yararlı bir kablolama şeması olduğu ortaya çıkmıştır. Diyagram, zamanlayıcının sadece iki kez yönetilen röleler olduğunu gösterdi. Biri sıcak su için olduğu kadar merkezi ısıtma için.

(Büyütmek için resme tıklayın)

(Büyütmek için resme tıklayın)

Yapılacak en iyi şeye, her ikisi de HW ve CH için mevcut olan şebekeleri değiştirmek için iki röle içeren bazı PCB şerit tahtasında küçük bir modül yaptım. 12VOLT DC bobinleri, HomeVisionPro’dan talep üzerine değiştirilecektir … Sigorta tutucu, bobinler 12V beslemesi için 200mA sigorta içindir … Ek güvenlik için, 50mm x 50mm PCB’yi mapoplinlerden satın alınan bir saksı kutusuna koydum. saksı reçine …

(Büyütmek için resme tıklayın)

(Büyütmek için resme tıklayın)

(Büyütmek için resme tıklayın)

(Büyütmek için resme tıklayın)

Bir sonraki görev, modülün önündeki bir durum / geçersiz kılma anahtarıyla arkada oturması için mevcut zamanlayıcının yanındaki 35mm derin tek çete duvar kutusundan kovalayacaktı.

(Büyütmek için resme tıklayın)

Modüler bir klipsli anahtarı kullanarak, HV sinyaline iki basma düğmesinin istediğime karar verdim, böylece HW’nin ayarını ve CH (yani veya kapalı olarak değiştirin) ayarını geçersiz kılabilirim. Aynı şekilde, 12V beslemesini bobinlere izole etmek için bir AÇMA / KAPATMA ANAĞIDAKİ, dolayısıyla HV’nin kontrolünü devre dışı bırakmanın bölgesel bir yolunu sağlar … HW için iki Neon’un kırmızı olduğunu ve CH için çevre dostu ekledim … Bunlar doğrudan terminallere saygılı bir şekilde nötr ile birlikte. Bu yöntemi kablolamada, eğer denetleyici veya zamanlayıcı neonun aydınlatması üzerinde HW veya CH anahtarları değiştirir. Bölümüne bakmak için, çıkartmaları 8.00 £ için eklemek için bölgesel bir gravür dükkanım var.

(Büyütmek için resme tıklayın)

(Büyütmek için resme tıklayın)

Kablolama
Modülün röle temas noktalarından Mavi (CH) ve mavi (WH) kablolamasını 3 ve 4’ü, röle temas noktalarını mevcut zamanlayıcıya paralel olarak yerleştirerek, kontakların diğer tarafı 240VAC pozitifliğine gidiyor. İki 12VDC bobin, 12V arzını talep eden HomeVisionPro’nun (Röle Bağlantı Noktaları) geri döndürülür. Su, ısıtma (anlık push) anahtarları, aynı şekilde HV’ye geri döndürülür ve ayrıca kaynağın bobinlerine takılmasını sağlamak için basit bir kod ile iki giriş portuna bağlanır, bu nedenle kazanın yanı sıra yanı sıra (yani). Anahtar bastırın, eğer kazıyıcı açın. Kazan kapatınsa, kapatın.

(Büyütmek için resme tıklayın)

Kontrol – ŞİMDİ Sol Ortak Kazan Zamanlayıcısı, Kazanı yönetmek için HomeVisionPro’u kullanırken de değişti. HV ile bu aynı şekilde, diğer araçlar tarafından uzaktan yönetimi etkinleştirme yeteneğine sahiptir. IR, RF, İnternet, Cep Telefonları ECT …. Benim için bir sonraki görev, davetsiz misafir alarmımı, dışarı çıktığımızda HV sinyalini işaretlemektir.

Umarım bu belki de orada birinden faydalanır.

Steve.

(Büyütmek için resme tıklayın)

Kullanılan parçalar

2 x 12 V / 12A Min Röle – Maplins P / N JM67

PCB şerit kartı

PCB sigorta tutucu – Maplins KU29

Saksı Kutusu – Maplins FD97

Saksı hazırlama bileşimi

Klipsler 5 Yöntem Ön Plaka – P / N 10580’i otomatikleştirelim

2 x Klipal Kısa ömürlü anahtarlar – P / N 10583’ü otomatikleştirin

1 x Klipal Rocker Anahtarı – P / N 10605’ü otomatikleştirin

2 x Klipal Neon’un Yeşil / Kırmızı – P / N 10588 ve 10589’u otomatikleştirelim

Daha fazla istemek? – Bizi Twitter’da takip edin, Facebook’ta bizim gibi veya RSS beslememiz için kaydolun. Her gün doğrudan e-posta yoluyla teslim edilen bu haber hikayelerini bile elde edebilirsiniz.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *