Evde Yapabileceğiniz 7 Tamamen Doğal Temizlik Ürünü Uncategorized Home Simple Pronto RF Kod Jeneratörü

Home Simple Pronto RF Kod Jeneratörü

Rick Search, Philips Pronto Remote için RF kodları oluşturmak için ücretsiz bir Windows uygulaması yayınladı, böylece Byron House Basit House Otomasyon Modüllerini yönetebilir. Jeneratör, HE200 uzaktan kumandasıyla uyumlu herhangi bir şeyle çalışacak kodlar oluşturacaktır.

“Byron tarafından pazarlanan ürünler için üç RF protokolü kullanılmaktadır. İlk olarak HomeAasy Isıtma Kontrolörü’ne Byron X10 tipi gadget’lara (HE200 uzaktan kumandası) ve aynı zamanda tüm HomeAasy aralıkları için üçüncüsü (HE100 ve HE300 uzaktan kumandaları) adanmıştı.

Protokol Çok İlk – (Isıtma Gadget adresi), cihazda seçilen 5 POS DIP anahtarı adresine ayarlanır. Bu daldırma ayarı, RF kodu için (ayrı kılavuza göre) girmeniz gereken sayının ikili olacaktır.

Protokol İkinci – Kodlar 0 .. 15 (Cihaz) ve 0 .. 15 (Grup A .. P) seçtiğiniz, 255 olası kod sağlayarak

Protokol Üçüncüsü – Bu, 16 ünitenin her biri için 67 milyon adres sağlayan 26 bit bir adrese sahiptir ve bu çeşitliliğin 16 Sistem No.’nun her biri için “gruplandırılmış” komutu kullanabileceği iki katına çıkabilir (Pronto ile birlikte Her türlü gadget türünü bir makro ile gruplayabilirsiniz). Grup komutu, DIM komutu gibi karartma döngüsü sırasını tetiklemeden bir karartma gadget’ını açacaktır. Byron, bir anahtar fob, duvar anahtarı, uzaktan vb. Olmak için üretilen her iletken gadget’a farklı bir adres tahsis ediyor gibi görünecektir.

Çok sayıda olası kodla, ihtiyacınız olduğu kadar az adresle kalmak mantıklı, her adres
16 Olası Cihazı Çalıştırma.

İpucu – Program, isim/numara 26 bit adrese girdi ve örneğin “Şifre Yatak Odası 1” in bir sayıdan çok daha kolay olduğunu öne sürecek.

Kapı kilit kodları ayrı bir komuta sahiptir, sanırım onları çoğaltma olasılıkları daha az hale getirir, ancak bu tamamen test edilemeyecek bir tane yok. Bununla ilgili yorumlar takdir edilecektir.

Gadget konutunu veya ticari mülkiyetini pronto’nuza 0,0 RF olarak ayarlamayı hatırlamayın.

Program, kod seçiminizi, her zamanki gibi kopyalayabileceğiniz/yapıştırabileceğiniz pronto hex kodlarını içeren “heasyhex.txt” adlı bir metin verisi olarak ve aynı şekilde bir txt verisi “heasy.csf” olan bir metin verisi olarak kullanacaktır. Ccfcompiler.exe (remoteCentral’den edinilebilir) bir CCF dosyası üretmek için. CcfCompiler.exe ve ccfdll.dll Heasy Jenerator uygulama klasörüne kopyalanırsa, bunu sizin için yapacaktır. ”

Kod üreticisini buradan indirin: prontoeasy@tiscali.co.uk adresine yorumlar veya yorumlar

Daha fazla istemek? – Bizi Facebook’ta bizim gibi Twitter’da takip edin veya RSS feed’imize kaydolun. Bu haber hikayelerini e -posta yoluyla, her gün doğrudan gelen kutunuza sunabilirsiniz.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *