Evde Yapabileceğiniz 7 Tamamen Doğal Temizlik Ürünü household İnsan yapımı zeka hepimizi öldürecek mi? – Hawking ve Musk’ın AI uyarısı

İnsan yapımı zeka hepimizi öldürecek mi? – Hawking ve Musk’ın AI uyarısı

Hepimiz makinelerin devralındığı hareketli resimleri gördük. Terminator, Matrix, 2001, bilge bir evin (kasıtsız olarak) mizahi sonuçlarla haydut olduğu 1998 B sinema filmi geleneksel ‘rüya evi’ bile var.

Ancak programın hepimiz, yapay zekanın insanlığa yardım etmek için gerçekten burada olduğunu anlıyoruz. Yirmi birinci yüzyıl makinemiz keşfetme sistemlerimiz IoT sensörlerimizdeki tüm verileri ortadan kaldırırken, yakında bize gelmeden önce bir sonraki düşüncemize cevapları ve eylemleri sağlayacaklar.

Devrilen makineler tamamen saf bir fantezi. Doğru?

Son birkaç ay içinde iki seçkin ve son derece saygın adam, AI’nın insan ırkı için muhtemel tehlikesi hakkında konuştu.

Stephen Hawking BBC’ye şunları söyledi:

“Tam insan yapımı zekanın ilerlemesi, insan ırkının sonunu heceleyebilir… durgun biyolojik evrim ile kısıtlanan insanlar rekabet edemezdi ve yerini alacaktı.”

Elon Musk uyardı:

“İnsan yapımı zeka konusunda son derece temkinli olmamız gerektiğine inanıyorum. En büyük varoluşsal tehlikemizin ne olduğunu varsaymak zorunda kalsaydım, büyük olasılıkla bu. Bu yüzden son derece dikkatli olmamız gerekiyor. ”

Ortaya çıkmaya başlayan Mildy dehşet verici askeri robotlara baktığınızda, dronların beklenmedik bir şekilde çoğalması ve kendi kendini süren arabaları ve kamyon devrimini, belki de insanların olduğu bir dünyaya kadar hızlı bir şekilde yaratıcılığın önemli bir gerginliği değildir. Artık besin zincirinin tepesinde değil.

Hem Hawking hem de Musk, AI’dan toplum üzerindeki etkisinin, makinelere değil, insana hizmet ettiğinden emin olma gerekliliğini de artıracağına dair inançlarını anlamak için bu açık mektubu imzaladı.

Peki hepimizi güvence altına almak için AI sistemlerinin düzenleyici gözetimini tanıtmanın zamanı geldi mi? Skynet gerçekten bir şey olabilir mi, yoksa eve geldiğinizde ışıklarınızın hemen yanmasından memnun musunuz? Aşağıdaki yorumlara neye inandığınızı anlayalım.

Daha fazla okuma: sağlam ve yararlı insan yapımı zeka için araştırma öncelikleri

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *