Evde Yapabileceğiniz 7 Tamamen Doğal Temizlik Ürünü household HDMI Over Cat5 – Bir Home HDBaset Extender Review

HDMI Over Cat5 – Bir Home HDBaset Extender Review

Otomatik Ev Düzenli Tim Hawes yakın zamanda geleneksel bir HDMI kablosu aralığında televizyonunu dışarı taşıdı. Bu, 1080p HD video gönderen yüksek saygın HDBaset birimlerinden birini, artı 5.1 ses, IR kontrolü ve alıcı için tek bir CAT5 veya CAT6 kablosu üzerinden deneme fırsatı yarattı. (HDBaset Alliance yakın zamanda karışıma USB 2 ekleyen geleneksel V2’yi duyurdu). Tim’in bu orta fiyatlı birimlerle deneyimini okumaya devam edin…

Ana TV’imizi on beşinci kez hareket ettirdikten sonra ve şimdi doğrudan bir HDMI kablosu için çok uzakta, bir sinyal genişletici çözümüne ihtiyacım vardı. TBM makul para için birkaç Pro Sinyal birimi sunuyordu-düşük maliyetli değil, aynı zamanda matris çözünürlük kategorisinde de değil.

Aslen istediklerimi stokta olmadıkları için alamadım, ancak bu “2. seçim” hala oldukça iyi! Bunları aldım: P/N: PSG03652, £ 210+KDV,

Bunu satan temel özellikler:

Tek bir CAT5 kablosu üzerinden HDMI

Yalnızca iletim kutusuna enjekte edilen güç – Alıcı, CAT5 kablosu üzerinden gücü alır, bu nedenle ekipmanların arkasında bulunması daha kolaydır.

IR Sinyalleri kaynak ekipmana geri aktarmak için “fare tarzı” alıcı ve yayıcı dönüş.

Birimlerin kullanımı çok basittir, sadece HDMI ve Ethernet kablolarını takın ve gidersiniz. Ayarlanacak anahtar yok, yapılandırılacak hiçbir şey yok, sadece tak ve oynat. Üç LED güç, bağlantı ve HDCP’yi gösterir. Birimlerin boyutu için oldukça büyük bir kutuda çok iyi paketlenmişler.

Özellikler şöyle diyor:

POE özelliğine sahip HDBase-T teknolojisi

HDCP uyumlu

Tek bir 100m CAT5E/6 Kablosu üzerinden HDMI 10.2GBS’yi etkinleştirir

Kanal başına 340MHz/3.4Gbps (10.2gbps Tüm Kanal) Bant genişliği

1080p, 60Hz, 48bit çözünürlük

Sıkıştırılmamış HDMI ve sıkıştırılmamış LPCM ses sinyallerini destekler

Sıkıştırılmış DTS, Dolby Digital, DTS-HD ve Dolby True HD Audio Destekler

3D ve CEC geçti

Uzaktan kumandalı IR genişletici fonksiyonunda yerleşik

Eklenecek çok şey yok. Resim kalitesi mükemmel, tam 1080p HD destekleniyor, gerçekten bir “eklenti ve unut” cihazı.

Alternatif birimler (P/N: PSG03654, £ 202+KDV) birimlerimle aynı özelliklere sahiptir, ancak aynı zamanda RS232 sinyallerini de uzatır. Herhangi bir şeyim değil ama ‘sahip olmak güzel’ olurdu. Rs232’ye sahip olanlar da sahip olduğumdan biraz daha büyük-duvara monte edilmiş bir TV’nin arkasına monte ediyorsanız, düşünülebilecek. İlginçtir ki, bunlar benimkinden biraz daha ucuz, nedenini bilmiyorum!

TBM’de daha düşük maliyet seçenekleri de vardır, ancak bunlar HDBase-T birimleri gibi görünmüyor, POE’yi yapmıyor ve ayrıca IR iadesi yok. Bazılarının sadece bir yerine 2 CAT5/6 kablosuna ihtiyacı vardır. Fiyatın yaklaşık dörtte biri ve ihtiyacınız olanı yapabilirler. Başka birim denemedim, bu yüzden yorum yapamıyorum.

Ancak benimkinden çok memnunum.

TBM: Amazon’da HDMI genişleticileri

Daha fazla istemek? – Bizi Facebook’ta bizim gibi Twitter’da takip edin veya RSS feed’imize abone olun. Bu haber hikayelerini her gün doğrudan gelen kutunuza e -posta yoluyla sunabilirsiniz.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *