Driveways & Walkways

İçin Çevre Dostu Kaldırımlar Zeki ürünleri keşfetmeyi seviyorum. Geçen gün Michael Penney ile öğle yemeğinde dışarıdayken, kaldırımın tamir edildiğini fark edemedim. İlk bakışta, gerçekten hiçbir şey düşünmedim – sokak ve kaldırımlar bu Toronto mahallesinde çok uzun süredir yapım aşamasındadır. Ancak kaldırımların şimdi bir taş – neredeyse parke taşı – hissi vardı ve tasarıma olgun ağaçlar ve bahçe yatakları inşa edilmişti.

Daha yakından incelendiğinde, değiştirilen ve üzerinde yürüdüğümüz kaldırım alanı hiç taş değildi. Büyük kiremit parçalarında gelen kauçuk benzeri bir malzemeydi. İnşaat adamları sahte taş ürünü beton kaldırım çerçevelerine yerleştiriyorlardı. Bu şeyleri daha önce hiç görmemiştim, ama çok havalı.

Ürünün, Alberta, Calgary merkezli bir Kanadalı şirketten Eco-Flex denildiği ortaya çıkıyor.

Pamukları kuran işçiler, şehrin endişe duyduğu gerçekten eski bir ağaç yüzünden eko-flex’in buraya atıldığını söyledi. Esnek olan ürün, ağacın köklerinin kış aylarında veya fırtınalarda hareket etmesine ve değişmesine izin verecektir. Ürün de gözeneklidir, bu yüzden su yere emilir – mutlu ağaçlar!

Gerçekten güzel olan, ürünün geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış olmasıdır. Şirket ayda 11 milyon lira malzeme kullanıyor ve bu da ayda 500.000 kullanılmış lastike eşit. Ancak tüm hammadde Batı Kanada merkezlidir. Şirket, artan tüketici talebine dayanarak gelecekte hammaddenin dış kaynak kullanımı öngörüyor.

Söylemeliyim ki, bazı düşüncelerin şehrimdeki bu ürünü kullanmaya başladığını bilmek güzel.

Kaldırım çözümleri için tonlarca seçenek görmek için web sitelerine göz atın.

Daha fazla araba yolu ve bahçe fikri için Curb Temyiz Fotoğraf Galerisi ile ön bahçelerimize bakın.

Fotoğrafa katkı verenler:
1-3. Morgan Michener
4. Eko-Flex

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *