Malta Sarayı

Hiç Malta’ya gitmeyi düşündün mü? Ben de, Rabat’taki bu saraya bakana kadar (bir zamanlar adanın başkenti olan duvarlı bir şehir olan Mdina’nın bir banliyösü – teşekkür ederim, internet). Bu Akdeniz villasına bir göz atalım.

Maruz kalan kirişleri yaşlı görünümlü taş işçiliği ile eşleştirmek, Bronz Çağı şehirlerinin eski Yunanlılar, Fenikeliler, Romalılar, Bizans, Gotlar, Vandallar, Sicilyalılar, Normanlar ve sonunda emekli İngilizlere yol açtığı adanın tarihine müthiş bir baş sallama.

Sağlama, bu eve “Kontes Sarayı” (hangi Kontes’i belirtmese de) ve bu lavanta duvarlarını ve su birikintili perdeleri kontrol ederek, odaları hakkında kuğulanan dowager benzeri bir figür hayal ediyorum.

Aynı güzellik salonunun bir başka görünümü de Caravaggio’nun St. Jerome yazımını gösteriyor (eğlenceli gerçek: sanatçı Malta’ya kaçtı ve orada birkaç yıl çalıştı). Bu, yıldız bir özel koleksiyona ev sahipliği yapabilecek türden bir ev olsa da, orijinal resim Roma’da.

Görünüşe göre tüm yeni mobilyalar bu odaya gitti! (Keman sanat eserinin gerçekten bir Caravaggio şaheseri ile nasıl eşleşeceğinden emin değilim.) Evin geri kalanı, her biri bir ensuite olan iki ofis ve beş yatak odası ile modern.

Listede tam dış çekimler yok, ancak bu görünümün oldukça sıva ve cam var. Özel havuzunuzda yüzmekten yorulursanız veya özel Hamam Günü spa’nıza geri dönüyorsanız – adanın etrafındaki birçok turkuaz koyda her zaman bir dalış yapabilirsiniz.

Çok daha fazla Akdeniz ilhamı için Sardunya’daki bu kiralık mülke göz atın.

Fotoğraf kredileri: 1-5. Wetag Consulting Immobiliare, Christie’nin Gayrimenkulü aracılığıyla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *