Bal renkli ahşap işleri

S. Yaklaşık iki yıl önce, yaklaşık 80 yaşında iki katlı bir ev aldım, bu da önceki bir sahibinin yenilenmişti. Tüm ahşap işleri orijinal bal rengine geri dönmüştü. Huş ağacı gibi görünen tüm parke zeminleri tamir ettim. Alt katta genel his benim beğenim için karanlık. Ahşap işlerinden birkaçını kremsi bir beyaza boyamak istiyorum, ancak birisinin çok titiz bir şekilde tamir ettiği ahşabı gizlemeye dayanamıyorum.

– N.A., North Bay, Ont.

A. Sorununuz, tekrar duyduğumuz sorunun. Yalnızca deneyime dayanarak, bir yazlık veya kabin yerine bir ana evde, ahşap işlerini boyarsanız büyük olasılıkla sonuçlarla daha mutlu olacağınızı düşünüyoruz. Şimdi, Oak yükseltilmiş panel kalıplama gibi büyük detaylara sahip bir evde çevrimiçi olursanız, boyamayı önermiyoruz. Bununla birlikte, temel istekli kalıplama durumunda veya detaylandırılmadan kalıplama durumunda, artık tahılı kapsayacak bir suçu düşünmüyoruz. Kapı çerçeveleri, Fransız kapılar, süpürgelik kalıplama, sandalye rayı, mutfak alanında duvar panelleri ve merdiven stringer dahil her şeyi boyamanızı öneririz. Duvar kağıdını merdivenle ortadan kaldırmak kesinlikle harika bir fikir. Buradan, ahşap işlerinin yanı sıra kremsi beyaz duvarları da boyayabilirsiniz. Benjamin Moore’un Alpaca (1074) veya Palace White (956) çekici seçeneklerdir. Aynı şekilde, duvarlar ve ahşap işleri arasında ince bir kontrast üretebilirsiniz. Benjamin Moore Cloud White’a (OC-130) olası bir trim rengi olarak bir göz atın.

Sizi tüm bu boya konuşmasıyla dehşete düşürürsek, kendinizi zaten ahşabı kaçırdığınızı keşfederseniz, ahşabın birkaçını korurken alanı aydınlatmanızı ve aydınlatmanızı sağlayacak bir tehlike vardır. Kapı çerçeveleri hariç, kremsi bir boya ile her şeyi boyayabilirsiniz. Ahşap döşemeye benzer oldukları için süpürgelerin üzerinde boyamanız gerektiğine inanıyoruz. Onları boyamak, gerçek görsel yüksekliği duvarlara geri yüklerken zemin ve duvarlar arasında çekici bir kontrast üretecektir. Bölge hala birleşik bir hafiflik duygusu ile birleştirilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *