Evde Yapabileceğiniz 7 Tamamen Doğal Temizlik Ürünü Uncategorized Panstamp Açık Kablosuz Ev Otomasyon Platformu

Panstamp Açık Kablosuz Ev Otomasyon Platformu

Panstamp, kablosuz düğümlerin ve IP denetleyicilerinin eksiksiz bir ekosistemini oluşturan açık bir kablosuz ev otomasyon platformudur. Bu seçenek esas olarak panstamps, Arduino IDE’den programlanabilir düşük güçlü kablosuz modüller, ayrıca bir dizi yazılım aracı, ağ geçidi ve kontrolörden oluşur.

“Panstamp herhangi bir M2M projesini hedef alsa da, ev otomasyonu muhtemelen kullanıcılarımız tarafından tercih edilen uygulama alanıdır” – Panstamp’ın kurucusu Daniel Berenguer. “Yükleri kontrol etmek veya sıcaklıkları ve nemleri algılamak için düşük maliyetli donanım sağlıyoruz. Diğer bazı insanlar PLC’ler veya enerji sayaçları gibi üçüncü taraf ekipmanlarla arayüz oluşturmak için kendi düğümlerini geliştirmeyi sever. ”

Her donanım ve yazılım parçası GPL lisansı altında yayınlanır. Bu, Panstamp’ı projenin sürekli olarak topluluktan geri bildirim aldığı uzun vadeli bir seçenek haline getirir. Lagarto (Panstamp’ın Açık Otomasyon Yazılımı) sayesinde, kablosuz düğümler IP dünyasında doğrudan gösterim alıyor. Lagarto ayrıca etkinlikleri programlamak, grafikleri çizmek ve farklı bulut veri sunucularına değer yayınlamak için birden fazla yol sağlar. Dahası, Lagarto, iPhone’lar, iPad’ler ve Android cihazlardan cihazları izlemek ve kontrol etmek için açık kaynaklı bir seçenek olan OpenRemote ile zahmetsizce entegre olur.

Panstamp, ev otomasyonu, otomatik sulama, enerji ölçümü ve hava kalitesi izleme gibi birçok farklı uygulamada kullanılmaktadır. Panstamp’ı diğer ticari kablosuz seçeneklerden farklı kılan şey, kullanıcıların taşıyıcı kartların hiçbiri ihtiyaçlarına uymadığında kendi düğümlerini oluşturabilmeleridir. Panstamps daha sonra tam cihazlar olarak veya özel yapılmış cihazlara OEM bileşenleri olarak kullanılabilir.

Panstamps’ın bir diğer avantajı da bu kablosuz modüllerin gerçekten düşük güç olmasıdır; Tek alkalin pillerden güçlendirildiğinde periyodik ölçümler yaparak aylarca yaşayabilirler.

“Arduino’nun DIY ev otomasyonu projelerinde referans donanımı olduğunu kanıtladı. Şimdi ek olarak kendi kendine kablosuz iletişim ve multidisipliner ev ağlarına entegre edilmiş eksiksiz bir otomasyon platformunu tedarik etmek istiyoruz ”diyor Daniel Berenguer.

Www.panstamp.com adresinden çok daha fazlasını öğrenin

Daha fazla istemek? – Bizi Facebook’ta bizim gibi Twitter’da takip edin veya RSS feed’imize abone olun. Bu haber hikayelerini e -posta yoluyla, doğrudan gelen kutunuza her gün alabilirsiniz.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *